Erasmus +


Erasmus+ Vídeň 2019


 

Neděle 7. 4. 2019

Zdravíme z Vídně, 

cesta proběhla bez větších potíží, akorát se ve Vídni konal běžecký maratón, tak jsme museli hledat náhradní cestu, ale naši řidiči to zvládli! Po obědě a ubytování jsme vyrazili na seznamovací procházku městem, počasí nám přálo!

Zítra nás čeká seznamovací mítink, na kterém se dozvíme bližší informace týkající se našeho vídeňského pobytu. 

Mgr. Denisa Beková, Mgr. Dana Vejmelková, pedagogický doprovod 

Pondělí 8. 4. 2019

Zdravíme z Vídně, 

dnes jsme se probudili do pochmurného, avšak teplotně nadprůměrného rána. Okolo půl desáté ranní jsme se společně zúčastnili startovního mítinku, kde jsme se setkali a seznámili s pracovníky Austrainingu. Informace poskytované v anglickém jazyce se týkaly jednotlivých autoservisů, v nichž budou žáci od zítřejšího dne pracovat, víkendových kulturních programů (je plánovaná návštěva Technisches muzea a barokního zámku Schönbrunn) a veškeré informace týkající se vídeňské  dopravy a zdravotnictví. Žáci se do anglické komunikace pustili s velikou vervou, zástupcům Austrainingu sdělovali své pocity, dojmy a očekávání či případnou motivaci. 

Po ukončení mítinku jsme se ve skupinách vypravili navštívit jednotlivé autoservisy, aby žáci věděli, kde budou po dobu své stáže pracovat.

V odpoledních hodinách jsme navštívili zábavní park Prater. 

Pro lepší představu přikládám pár fotografií.

Posíláme srdečné pozdravy!

Denisa a Dana


Středa 10. 4. 2019

Zdravíme z dalšího úspěšného dne, 

dnes se již všichni chlapci zapojili do pracovního procesu ve zvolených servisech. paní Vejmelková chlapce, kteří dnes jeli do práce poprvé, doprovodila a ukázala jim cestu společně se zástupkyní Austrainingu stejně jako chlapcům, kteří nastoupili do práce v pondělí či úterý. Chlapci dnes z práce přicházeli nadšeni a spokojeni. Po příchodu všech chlapců z práce jsme uspořádali setkání, kde nám chlapci sdělovali své pracovní zážitky. Petr vyvařoval karosérii na automobilu značky Porsche, Vašek, Michal, David a Tomáš dnes přezouvali pneumatiky na různých typech automobilů, Honza montoval světla na Mercedesu A180, Ondra měnil brzdové kotouče a  motorové oleje, Standa společně s Tomášem vyměňovali tlumiče na Mercedesech, prováděli STK a geometrii, Olda montoval karosérii na Mercedesech, Lukáš měnil vodní pumpu na Seatu, Matěj čistil sání a měnil čelní sklo.

Po pracovní době chodí chlapci na procházky do parků, do zábavního parku Prater a poznávají vídeňskou kulturu.

Zdravíme k nám do Slezska! 

Denisa a Danka a pracovití žáci  

 

Neděle 14. 4. 2019

Posíláme srdečné pozdravy z Vídně, 

první volný víkend sloužil k odpočinku, nákupu, úklidu a prohlídce historického centra a technického muzea. V sobotu ráno jsme se probudili do chladného rána, proto jsme většinu dne strávili na ubytovně, kde jsme zaslouženě odpočívali a v odpoledních hodinách jsme se vydali na krátkou procházku po nejbližším okolí (navštívili jsme např. Donauinsel - Dunajský ostrov). Někteří chlapci ve zbytku víkendu využili ostrov ke sportu a běhání. 

Nedělní sychravé a chladné dopoledne jsme strávili předem domluvenou a komentovanou procházkou centrem Vídně. Procházka trvala přibližně dvě hodiny, prováděl nás belgický průvodce, který svůj výklad vedl v jazyce anglickém. Průvodcovo povídání bylo milé, vtipné a příjemné, v průběhu žákům kladl různé otázky, čímž udržoval jejich pozornost. Nedělní kulturní program jsme zakončili ve velkolepém technickém muzeu.  

Těšíme se na další zážitky!

Denisa a Danka a kulturně obohacení chlapci  


Středa 17. 4. 2019

A jsme v polovině.

Dnes ráno se uskutečnila schůzka v kanceláři Austraining k vyhodnocení průběhu odborné stáže, kde jsme předaly informace o našich žácích, jak si vedou na pracovištích a jak tráví volný čas. Zároveň proběhla výměna pedagogického dozoru a tímto velmi děkujeme paní Bekové za ochotu, vstřícnost a pomoc našim žákům i v běžných denních situacích. Kluci jsou stále v dobré náladě. Někteří si velmi pochvalují svá pracoviště a dokonce mají zájem jít do práce dobrovolně i v době státního svátku. Všichni jsou zdraví, v pořádku a těší se na další zážitky.

Jana


Čtvrtek 18. 4. 2019

Přeje nám krásné počasí, které kluci využili v odpoledním volno k procházkám kolem Dunaje, nákupům a objevování nových míst tohoto nádherného města. Dnes jsme opět navštívili několik servisů, abychom doplnily chybějící podpisy a razítka na dokumentech pro společnost Austraining. Bylo velmi milé slyšet, jak jsou naši kluci slušní, vstřícní, ochotní se učit novým věcem a jak zapadli do pracovních kolektivů. I ti z nich, kteří se s němčinou setkávají poprvé, již umí pár základních frází. I když je zítra státní svátek, někteří z nich jdou opět do práce. Již se těšíme na víkend, kdy nás čeká plánovaný výlet.

Jana a Dana 


Sobota 20. 4. 2019

 Po nabitém pracovním týdnu jsme si dnes užili krásné slunečné počasí, které lákalo k procházkám po parcích, obchodech a dalšímu poznávání Vídně. Zítra nás čeká prohlídka letního sídla habsburských panovníků, zámek Schönbrunn. Pokud kluci projeví zájem, plánujeme také navštívit nejstarších zoologickou zahradu v Evropě přímo v Schönbrunnu.  Posíláme pozdravy všem blízkým a těšíme se na další zážitky.

Jana a Danka 


Neděle 21. 4. 2019

 Dnes jsme navštívili nádherný zámek Schönbrunn, kde jsme si mohli prohlédnout velikonoční trhy a navštívili komnaty habsburských císařů. Za slunečného počasí jsme prošli císařské zahrady a pár z nás navštívilo i nejstarší ZOO na světě přímo v Schönbrunn. Zbývající volno jsme si užívali v zábavném parku Práter nebo využili k nákupům.  Všem přejeme krásné prožití velikonočních svátků.

Jana a Danka a kluci